Öğrenciler için Online Eğitim

Öğrenciler için günümüzde pek çok online eğitim imkanı vardır. Öğrenciler için online eğitim, 21. Yüzyılın gereksinimlerinden biridir.

Öğrenciler için günümüzde pek çok online eğitim imkanı vardır. Öğrenciler için online eğitim, 21. Yüzyılın gereksinimlerinden biridir. Aynı ortamda bir araya gelmeden tek bir platformda sanal olarak toplanmayı esas alan online eğitim, pek çok riskten korunmayı sağlamaktadır. Pandemi dönemi sonrasında, öğrencilr için online eğitim daha çok tercih edilir olmuştur. Bu durumun sebebi, online eğitimin hem daha ucuz hem de daha etkili olabilmesindendir. Öyle ki, yurt dışında pek çok üniversite eğitimlerini tamamen online vermektedir. Hatta, ilerleyen yıllarda ülkelerin direkt olarak online eğitime devam edeceği ve okul kavramının kalmayacağı üzerine pek çok teoriler mevcuttur. Peki, online eğitim türleri nelerdir? İşte online eğitim hakkında bilmeniz gerekenler…

Online Eğitim Türleri Nelerdir?

Online eğitim türleri tek bir tip eğitim içermemektedir. Eğitim, kişiye istendik yani istenen davranışların kazandırılması sürecidir. Online eğitim de bu noktada bu davranışların aktarılması için yeterli bir platform olabilmektedir. Online eğitim türleri arasında canlı dersler, asenkron dersler, webinarlar yani web seminerleri, e-kitaplar yani elektronik kitaplar ve materyaller, yazılı eğitimler, MOOC yani massive open course online içerikler, online randevulu eğitimler, quizler, sınavlar ve testler mevcuttur. Tüm bu eğitim olanakları arasında kaybolup kalmadan önce her birinin ne olduğunu tanımak ister misiniz? İçeriğimizi okumaya devam edin!

Canlı dersler, senkron biçimde gerçekleşen eğitimlerdir. Asenkron dersler ise eğitmen ile aynı anda aynı platformda olmayı gerektirmeyen, daha esnek eğitimlerdir. Webinarlar, web seminerleri olarak bildiğimiz konferans benzeri içeriklerdir ve sunum üzerine soru cevap şeklinde ilerler. Yazılı eğitimler ve e-kitaplar ise, interaktif olarak öğrenmeyi ölçebilen yazılı materyallerdir. Burada, yazılı konu anlatımları üzerine sınavlar söz konusudur. MOOC olarak kısaltmasını görebileceğimiz massive open online course içerikler ise çevrimiçi olarak girebileceğiniz kurslardır. Bu kursların konusu spesifikleştirilmiştir ve sertifika odaklıdır. Özel derslerin yeni nesil ve online hali randevulu eğitimler ise, birebir ders almak isteyen öğrenciler için ideal eğitimlerdir. Ayrıca, çeşitli quiz, test ve ödevler de online eğitim materyalleri olarak geçmekte ve başarıyı ölçmektedir. Online eğitim türleri hakkında ayrıntılı bilgi verdiğimiz blog içeriğimize erişmek için tıklayın…

Esneklik

Online eğitim türleri, pek çok avantajı da beraberinde getirmektedir. Bu avantajlardan en çok ön plana çıkanlarından birisi de esneklik imkanı sunmasıdır. Online eğitimler, erkenden kalkıp hazırlanmanızı, yola koyulmanızı, kahvaltı edemeyip aç kalmanızı gerektirmez. Tanıdık geldi öyle değil mi? Özellikle büyükşehirde yaşıyorsanız, bu döngü oldukça sıradan. Dersiniz başlamadan en az bir saat önce uyanıp hazırlanmak, bir şeyler atıştırmaya çalışmak, trafikte sabah enerjinizi tüketmek… Online eğitim, tüm bu kaosu hayatınızdan alıp uzaklara götürür. Online eğitime başlamadan on dakika önce hazır olmanız yeterlidir. İyi bir internet bağlantısı ise bu noktada tek ihtiyacınız olacaktır. Online eğitime katılmak için çanta taşımanız ve ekstra masraflar için para harcamanız gerekmez. Yalnızca eğitim masrafınızı ödemeniz yeterlidir. Bu sebeple online eğitimler, eğitmenler için de daha az masraf çıkardığından dolayı yüz yüze eğitimlere göre genellikle daha uygun ve niteliklidir. Hem eğitmen hem de öğrenci, enerjisini sadece eğitim üzerine toplar. Ayrıca, dikkatini de eğitime vererek odaklanmayı zirveye taşır. Sunduğu bu esneklik imkanı sayesinde online eğitimler oldukça avantajlıdır.

Erişilebilirlik

Çevrimiçi eğitimler, öğrencinin ve eğitmenin kendi günlük programına uygun olarak çalışması için uygun ortamı oluşturmaktadır. Böylece, öğrenci dersini nerede ve ne zaman alacağını kendisi seçmektedir. Ayrıca, ders materyalleri tek bir platform üzerinde toplu haldedir. Böylece materyallere diledikleri zaman erişmelerine olanak tanır. Derste sürekli not alma, slayt kaçırma gibi problemleri ortadan kaldırır. Bununla birlikte, coğrafi konumdan bağımsız olarak dilediğiniz yerden eğitim alabilirsiniz. Herhangi bir cihazdan ders materyallerine erişerek farklı zaman dilimlerinde olsanız bile çevrimiçi olarak kendinizi geliştirebilirsiniz. Online eğitimler, erişilebilirlik ve esneklik bakımından oldukça gelişmiş içeriklere sahip olabilmektedir. LM Surfer, bu konuda özel olarak tasarlanmış bir platformdur.

İnteraktif Öğrenme

Online eğitimler, son derece interaktif bir öğrenme olanağı sağlar. Kağıt kalem ile yapamayacağınız yüzlerce pekiştirme aktivitesini online ortamda saniyeler içinde yapabilirsiniz. Görseller ve renkler ile dikkatinizi çeker ve kalıcı hafızada yer eder. Ayrıca, çevrimiçi öğrenme platformlarında forumlara katılabilirsiniz. Diğer öğrenciler ve öğretmen ile doğrudan iletişime geçebilirsiniz. Böylece, hem her bir kelime kayıt altında kalmış olur hem de sorularınızı özgürce sorabilirsiniz. Çevrimiçi platformlarda diğer öğrenciler ile işbirlikleri yaparak grup çalışmalarına katılabilirsiniz. Akran öğretimini zirveye taşıyan bu etkinlikler, kalıcı hafızaya bilgiyi taşımak adına önemli bir role sahiptir. Bununla birlikte, interaktif quizlerde arkadaşlarınız ile yarışarak gelişim durumunuzu takip edebilirsiniz. Testler ile bilginizi ölçebilir, sınavlar ile başarınızı somut olarak görüntüleme imkanı bulabilirsiniz. Üstelik, baskı maliyeti olmadığından dolayı daha çok içeriğe tek tıkla erişmeniz mümkün hale gelir.

Daha Uygun Maliyet

Online yani çevrimiçi eğitimler, yüz yüze eğitimlere göre pek çok açıdan daha uygun maliyetlidir. Baskı, materyal ücreti, dijital sistemlerin giderleri, yol ücreti, giysi ve yemek masrafları gibi pek çok dertten sizi kurtarır. Ayrıca, zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Böylece, kalan kazandığınız zamanı kendinize ayırarak daha mutlu günler geçirebilirsiniz. LM Surfer, hediye kuponlara da sahiptir. Platform üzerinde çeşitli kampanyalardan faydalanarak daha da uygun bir eğitim olanağına erişmeniz mümkündür. Tüm ders içeriğinizi dijital olarak çevrimiçi ortamda görüntülemenize olanak sağlayan sistem, sizi pek çok masraftan uzaklaştıracaktır. Ayrıca, online eğitimler geleneksel sınıf yapısından oldukça uzaktır. Yani, kendiniz farklı fiyatlandırma seçeneklerini inceleyerek filtreler ile kendiniz için en uygun eğitimi seçebilirsiniz. Bütçeniz doğrultusunda, en nitelikli eğitimleri LM Surfer platformunda bulabilirsiniz.

Affiliate Sistemi

LM Surfer, affiliate sistemi ile çalışarak eğitimin herkes için ulaşılabilir olmasını hedeflemektedir. Bu sistem sayesinde öğrencilerimiz arkadaşlarına ve aile üyelerine eğitim hediye edebilmektedir. Böylece, almış olduğu eğitimden memnun kalan öğrenciler, sistemden daha fazla kişinin çok daha uyguna yararlanmasını sağlamaktadır. Eğitimin paylaştıkça topluma fayda sağlayacağına inanan LM Surfer, bu alanda çalışmalarına devam etmektedir. Affiliate sistemi sayesinde siz de kendiniz için bir eğitim aldığınızda çevrenizdeki pek çok insan için faydalı bir adım atabilirsiniz. LM Surfer, kendini geliştirmek isteyen herkesin yanında!

Hediye Eğitim Gönderebilirsiniz

LM Surfer platformu yalnızca nitelikli bir eğitim almak için tercih edeceğiniz bir platform değildir. Aynı zamanda sosyal bir ortamdır. Forumlar ve eğitimler aracılığıyla sizin gibi düşünen ve benzer konulara ilgi duyan pek çok insan ile bir araya gelmeniz mümkün. Tüm bu sürecin yanı sıra, LM Surfer eğitimlerinin herkes için erişilebilir olması gerektiğine olan inancımız da sonsuz. Bu nedenle, hediye eğitim gönderme imkanı sağlamaktayız. Siz de LM Surfer içerisinde yer alan kursları ve abonelik paketlerini hediye edebilirsiniz. Sevdikleriniz için eğitim hediye ederek onların gelişimine katkıda bulunabilirsiniz. Farklı bir seçenek olarak, durumu olmayan tanıdıklarınız için de hediye eğitim alarak onlara bir yardımda bulunmayı tercih edebilirsiniz. LM Surfer ile geleceğe bir adım at! 


Oğuzhan Uluğ

3 Blog Paylaşım

Yorumlar